اسکیل ورکر کانادا | ویزای کاری کانادا

 

آیا قصد دارید برای اسکیل ورکر کانادا (ویزای کاری) اقدام کنید، اما جزئیات آن را نمی دانید؟ آیا می دانید چگونه می توان ویزای کار کانادا را برای اقامت دائم دریافت کرد؟ آیا می دانید چگونه می توانید در کانادا شغل پیدا کنید و درآمد مناسبی کسب کنید؟ آیا برای اقامت و کار در کانادا به دعوت نامه از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ این سوالات، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

tripbooking

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق Skilled Worker Canada

این روزها یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا گرفتن اسکیل ورکر کانادا است، از آنجایی که وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و از طرفی جمعیت نسبتا کمی دارد، هر ساله میزبان بیش از 3000 کارگر ماهر است که با ویزای کار در کانادا به یکی از آنها مراجعه می کنند. از استان ها به این کشور مهاجرت می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار معمولاً اقامت کارآفرینان و افرادی را هدف قرار می دهد که دارای مهارت ها و تخصص های مورد نیاز کانادا هستند و دولت کانادا را ملزم می کند تا برای این مهاجران کسب و کار جدیدی ایجاد کند و با ایجاد شغل مخصوصاً رقابتی در مقیاس جهانی ایجاد کند.

دلایل و عوامل زیادی وجود دارد که نشان می دهد علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کانادا، اقامت از طریق کار در کانادا یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است. عواملی از جمله:

 • وضعیت اقتصادی مطلوب و رو به رشد کانادا
 • سطح رفاه اجتماعی عالی در این کشور
 • مالیات بسیار کمتر و هزینه های راه اندازی کسب و کار
 • نوآوری این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته دنیا
 • کیفیت بالای زندگی
 • حمایت ایده آل کانادایی ها
 • قوانین و مقررات برای مهاجران برای راه اندازی کسب و کار
 • تجارت و مصرف این کشور از امنیت بالایی برخوردار است

 

ویزای کاری کانادا

 

شرایط دریافت  اسکیل ورکر کانادا در سال جدید چیست؟

افراد زیادی در سراسر جهان به روش های مختلف سعی در مهاجرت به کانادا دارند تا از موقعیت های شغلی و اجتماعی مطلوب در این کشور بهره مند شوند. در این بین مهاجرت کاری به کانادا یکی از روش های پرطرفدار و پرطرفداری است که ایرانی ها با توجه به تخصص و مهارت خود برای کار در این کشور انتخاب می کنند. معمولا اخذ این نوع ویزا نیز مانند سایر ویزاها نیازمند طی مراحل خاصی است. دو راه اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد:

 • برنامه Skilled Worker
 • داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی.

در سیستم امتیازدهی  اسکیل ورکر کانادا متقاضی باید دو مرحله را طی کند و از نظر مهارت و تخصص مورد ارزیابی قرار گیرد. متقاضی برای عبور از مرحله اول باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کند تا بتواند وارد مرحله دوم شود و بر اساس نمرات مرحله دوم نسبت به سایر متقاضیان انتخاب شود.

در روش پیشنهاد شغلی کانادا یا داشتن پیشنهاد شغلی افراد باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند و در صورتی که تخصص آنها در این لیست باشد می توانند از طریق آژانس های کاریابی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

اخذ ویزای کار کانادا بر اساس اسکیل ورکر کانادا

اخذ ویزای کار از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا مشروط به شرایط زیر است:

 • سن کمتر از 40 سال
 • سابقه کار متناسب با رشته تحصیلی (حداقل 3 سال)
 • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • مدرک زبان (با حداقل نمره آیلتس 6.5)
 • کسب حداقل نمره 67 در این سیستم
 • رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا قرار دارد.

همچنین افراد مقیم کانادا برای دریافت مجوز کار ملزم به داشتن شرایط زیر هستند:

 • اجازه اقامت موقت در کانادا
 • ویزای تحصیلی (ویزای تحصیلی یا کاری همسر نیز قابل قبول است)
 • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

به طور کلی اخذ ویزای کار کانادا تصمیمی وابسته به دریافت امتیاز کافی از نظر سن، تحصیلات، سابقه کار، دانش زبان و بسیاری از نکات دیگر است. متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا برای مهاجرت اقدام می کنند بر اساس توانایی ها و مهارت های خود ارزیابی می شوند.

همچنین به کلیه متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا همزمان با اخذ ویزای کار اجازه اقامت موقت در این کشور داده می شود و می توانند مانند سایر شهروندان این کشور از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی بهره مند شوند. روش های مهاجرت کاری به کانادا به چند دسته کلی تقسیم می شوند که هر کدام شرایط خاص خود را می طلبد. در ادامه توسط اطلاعات دریافت شده به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری

این نوع ویزای کانادا برای افرادی در نظر گرفته شده است که می خواهند برای اقامت کاری کانادا اقدام کنند. بر این اساس افراد ابتدا وارد سیستم امتیازدهی می شوند و پس از تایید صلاحیت ها به این کشور دعوت به کار می شوند. انواع ویزای کار کانادا معمولا بر اساس موارد زیر درجه بندی می شوند:

 • ملیت
 • سطح زبان
 • جزئیات پیشنهاد شغلی
 • تحصیلات

 

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

 

شرایط اسکیل ورکر کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت

در مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت، متقاضی نیاز به مجوز کار یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی (مقیم یا شهروند کانادا) دارد.

درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت (مجوز کار) شامل دو مرحله زیر است:

 • ارائه مجوز کار توسط کارفرما برای متقاضیان خارجی
 • اقدام متقاضی برای مجوز کار و ویزای کار
 • دریافت مجوز استخدام از کارفرما.

مهاجرت کاری به کانادا با برنامه IMP

در برنامه IMP متقاضی مهاجرت کاری می تواند در کانادا کسب و کار ایجاد کند و ابتدا از ایران آن را مدیریت کند، پس از گذشت مدتی می تواند برای مدیریت شرکت خود شخصاً برای ویزای کار اقدام کند. از این طریق امکان مهاجرت به همراه خانواده و تبدیل ویزای کار موقت به اقامت دائم وجود دارد.

هزینه اسکیل ورکر کانادا

هزینه اسکیل ورکر کانادا شامل هزینه درخواست مدارک از سفارت کانادا، هزینه انگشت نگاری و هزینه دارنده مجوز کار آزاد می باشد. برای شغل مورد نظر، هزینه های مربوط به وکالت و …) متفاوت است.

تمدید اسکیل ورکر کانادا

یکی از سوالات متداول متقاضیان علاقه مند به کار در کانادا این است که آیا امکان تمدید اسکیل ورکر کانادا وجود دارد؟

در پاسخ به این عزیزان باید گفت که لازم است متقاضی حداقل 1 ماه (30 روز) قبل از پایان اعتبار ویزا برای تمدید اقدام کند. البته لازم است قبل از اقدام برای تمدید ویزا درخواست جدیدی از طرف کارفرما به اداره کار کانادا ارسال شود. در این صورت با وجود اتمام اعتبار ویزا، متقاضی (که ظرف 1 ماه گذشته درخواست تمدید کرده است) می تواند (به صورت قانونی) در کانادا به کار خود ادامه دهد.

 

هزینه اسکیل ورکر کانادا

 

دوره صدور ویزای کاری کانادا

اسکیل ورکر کانادا تقریبا 150 روز پس از درخواست ویزا صادر می شود. البته این مدت بستگی به تعداد درخواست های دریافت شده در نمایندگی کانادا دارد که ممکن است کمی بیشتر باشد و 3 ماه دیگر به تعویق بیفتد.

برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق کدام استان باید اقدام کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر شد، امروزه کانادا به یکی از بهترین مقاصد دنیا برای مهاجرت کاری و اقامت دائم کانادا نسبت به سایر کشورهای جهان تبدیل شده است. اما هر استان طبق قوانین دارای شرایط متفاوتی است و به همین دليل برای انتخاب بهترین استان برای مهاجرت باید دید هدف و انگیزه فرد برای مهاجرت و زندگی به کانادا چیست و قرار است چه نوع فعالیتی انجام دهد و با توجه به شغل و مهارت فرد کدام استان است.

در حال حاضر دو استان کبک و ساسکاچوان به منظور ایجاد فرصت های شغلی توانسته اند به دو استان مناسب برای مهاجرت کاری به کانادا تبدیل شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای مقیم یا شهروند کانادایی یک ساله درخواست ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا داشتن تجربه و سابقه کار تخصصی همراه با بیمه دارا بودن منابع مالی ارائه گواهی سلامت و بدون پس زمینه بد

وضعیت و شرایط کار در کانادا

در زمینه اسکیل ورکر کانادا شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان قبل از مهاجرت باید به آن توجه کنند زیرا بر این اساس افراد می توانند شانس خود را برای کاریابی افزایش دهند.

طبق بررسی های آماری انجام شده در کانادا، نرخ بیکاری در سال 2019 حدود 6.3 درصد است که در مقایسه با جمعیت کانادا، رقم خوبی است.

همچنین بر اساس این بررسی های آماری پیش بینی می شود که نرخ بیکاری در کانادا هر سال به میزان قابل توجهی کاهش یابد، بنابراین کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری باشد.

 

وضعیت و شرایط کار در کانادا

 

درآمد سالانه افراد شاغل در کانادا

متوسط ​​درآمد افراد شاغل در کانادا پس از کسر مبلغی به عنوان مالیات، حدود 3000-4000 (دلار کانادا) در ماه است.

استخدام در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا و سابقه کار از کارفرمایان کانادایی از جمله نکات مثبت متقاضیانی است که قصد دریافت اسکیل ورکر کانادا را دارند. اما اگر شما یک مهاجر جدید به کانادا هستید و این امتیازات را ندارید، نگران نباشید. علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه های شغلی با شرکت های نیازمند نیروی کار، می توانید از طریق موسسات و سایت های کاریابی نیز شغلی با توجه به مدرک و تخصص خود پیدا کنید.

این موسسات مانند شرکت ما پس از دریافت مبلغ ناچیزی از متقاضی، رزومه وی را دریافت کرده و پس از بررسی های انجام شده، بر اساس تخصص متقاضی را به شرکت های مورد نظر معرفی می کنند.

 درصورت علاقه به دریافت اطلاعات بیشتر و اقدام به دریافت اسکیل ورکر کانادا می‌توانید با بخش مشاوره شرکت تماس حاصل کنید، تیم تخصصی ما با پشتیبانی کامل در تمامی مراحل دریافت اسکیل ورکر برای راهنمایی و کمک همراه شما خواهد بود، با ما تماس بگیرید.