وقت سفارت

اگر دوست دارید سفر کنید، به خصوص سفر به کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، حتما بارها کلمه «وقت سفارت» را شنیده اید، برخی افراد فکر می کنند که زمان حضور در سفارت فقط برای گرفتن ویزای شینگن است، اگرچه اولین قدم برای گرفتن ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت یکی از کشورهای حوزه شینگن می‌باشد و در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به مراجعه باشد تا شما حضوری به سفارت آن کشور جهت اخذ ویزای سایر کشورها بروید؛ قابل ذکر است که این بازدید حضوری بدون تعیین وقت قبلی امکان پذیر نمی باشد؛ بنابراین شما حتما به زمان سفارت نیاز خواهید داشت.

فهرست مطالب

tripbooking

وقت سفارت چیست؟

برای ورود به کشور دیگری باید ویزا دریافت کنید، ویزا اجازه مستقیم ورود شما به کشور مورد نظر است و همچنین برای گرفتن ویزا باید به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کرد. قابل ذکر است که شما بسته به ویزایی که برای آن درخواست می کنید، باید با افسران ویزای کشور مقصد نیز مصاحبه کرده و نظر آنها را جلب کنید.

 حالا بسته به کشور مقصد یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید یا فقط برای تحویل مدارک و اثر انگشت به سفارت یا آژانس مراجعه کرده و به موفقیت برسید.

 با توجه به افزایش تعداد متقاضیان ویزا، سفارتخانه ها و کنسولگری ها تصمیم به اجرای سیستم تعیین وقت سفارت گرفتند تا از ازدحام بیش از حد متقاضیان جلوگیری شود، برای وقت سفارت به یکی از دفاتر آژانس هواپیمایی یا متخصصی که در اخذ وقت سفارت خبره است مراجعه می کنید و با دادن اطلاعات مورد نیاز برای شما وقت سفارت گرفته می شود.

در نهایت پس از تعیین وقت مورد نظر با در دست داشتن مدارک درخواستی به سفارت مربوطه مراجعه کرده و با افسر پرونده مصاحبه می شود و مدارک شما بررسی مورد بررسی قرار گیرد.

مراحل اخذ وقت سفارت

برای دریافت وقت مناسب برای سفارت شما باید مراحل ذکر شده در این متن را به صورت کامل سپری کنید. 

۱.کشور مورد نظر را انتخاب کنید

ابتدا باید مقصد خود را مشخص کنید و نحوه و مراحل اخذ ویزا از این کشور را بررسی کنید، مهم است که بدانید کشور مورد نظر شما در اعطای ویزا سختگیر است یا شرایط خاصی برای آن دارد، به همین دلیل بهتر است با افراد متخصص در زمینه اخذ ویزا مشورت کنید.

۲. از سفارت وقت بگیرید

شرایط و قوانین وقت سفارت را خوب بخوانید، اگر زمان کمی برای سفر دارید؛ بهتر است از سفارت وقت فوری بگیرید تا بتوانید سفر را شروع کنید.

۳. به سفارت مورد نظر مراجعه کنید

در این مرحله شنا باید به سفارت مراجعه کنید تا بتوانید مدارک مورد نیاز خود را در تاریخ مشخص ساعت دقیق و سر موقع ارائه دهید. پس از آن باید منتظر بمانید تا سفارت بررسی کند

انواع وقت سفارت

زمان فوری و عادی سفارت را می توانید از کارشناسان ما بخواهید. با تعیین وقت فوری سفارت در کمتر از یک ماه موفق به ورود به سفارت خواهید شد.

 برای گرفتن وقت فوری باید هزینه بیشتری پرداخت کنید تا بتوانید در زمان دلخواه وارد سفارت شوید، نوع دیگر زمان عادی سفارت است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

زمان فوری برای ورود به سفارت

وقت اضطراری سفارت برای افرادی گرفته می شود که نیاز به شرکت در مراسم خاصی در کشور مقصد در تاریخ مشخصی دارند. به همین دلیل نمی توانند در نوبت زمان عادی سفارت منتظر بمانند و باید سریعتر برای دریافت ویزای خود اقدام کنند. این افراد باید مدارک معتبری برای وقت اضطراری سفارت داشته باشند که می تواند دعوت به یک جلسه علمی یا کاری خاص باشد یا دانشجویانی که برای ثبت نام در تاریخ مشخصی باید به دانشگاه مراجعه کنند.

البته وقت اضطراری سفارت به این راحتی به همه داده نمی شود، اما تحت شرایطی می توانید وقت اضطراری سفارت بگیرید و گاهی اوقات ممکن است هزینه اخذ ویزای شینگن کمی بیشتر از این باشد.

زمان عادی برای ورود به سفارت

زمان عادی سفارت نیز به شما این امکان را می دهد که در بازه زمانی مشخص و البته بیشتر از زمان عادی در سفارت حاضر شوید، زیرا حضور به موقع به معنی ارائه مدارک در زمان دقیق و به جا است.

زمان عادی سفارت برای زمانی مناسب است که تاریخ سفر خود را ندارید و عجله ای برای سفر ندارید. با زمان عادی، می توانید به راحتی اسناد خود را در زمانی که دارید ترجمه کنید و به تمام کارهای خود برسید.

مزایا و معایب حضور آنلاین و حضوری

همانطور که می دانید برخی از کشورها در ایران سفارت ندارند به همین دلیل متقاضیان باید برای مصاحبه به کشوری واسط که کنسولگری کشور مورد نظر را دارد سفر کنند.

 کانادا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که برای انجام کارهای مربوط به ویزا باید به کشور ثالثی مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید که در این صورت برای ورود به سفارت باید هزینه های سفر به این کشورها را متقبل شوید.

این روزها اکثر کشورها وقت سفارت را به صورت آنلاین انجام داده اند، یکی از مزایای زمان آنلاین صرفه جویی در وقت و هزینه است.

به این ترتیب به جای صرف وقت زیاد و حضوری، از طریق سایت سفارت درخواست وقت می دهیدو پس از بررسی، مقامات مربوطه تاریخ حضور شما را در سفارت تعیین می کنند.

موضوعات ناگفته در مورد وقت سفارت

سوالات متقاضیان در مورد زمان سفارت را هیچ جا نمی توانید پیدا کنید، ما به تمامی سوالاتی که متقاضیان در مورد زمان سفارت از ما پرسیده اند پاسخ داده ایم و در زیر به شما پاسخ داده ایم:

چرا برای گرفتن وقت سفارت برخی کشورها باید هزینه های گزافی پرداخت کنید؟

تعیین ساعت سفارت برخی کشورها مانند ایتالیا یا آلمان مشکل است، به طوری که گاهی تمام زمان های موجود در 1 ساعت تکمیل می شود. برخی از آژانس‌ها یا کارگزاران ویزای این کشورها می‌توانند با برنامه ریزی دقیق و یا استفاده از نرم افزارهای قدرتمند وقت سفارت این کشورها را بگیرند.

آیا با مراجعه حضوری به سفارت‌ها می توان وقت سفارت گرفت؟

خیر در تعریف ساعت سفارت گفتیم که تعیین ساعت سفارت برای جلوگیری از ازدحام متقاضیان در سفارت کشور مبدا است و وقتی برای تعیین ساعت مراجعه می کنید هیچ مسئولیتی در قبال شما نخواهد داشت.

هنگام مراجعه به سفارت چه مدارکی به همراه داشته باشیم؟

هنگام ورود به سفارت، باید دو نوع سند با خود داشته باشید. یک نوع مدارک عمومی که برای همه ویزاها یکسان است و یک نوع اسناد خاص که بسته به ویزای انتخابی شما متفاوت است.

نکاتی که هنگام مراجعه به سفارت باید به آن توجه کنید

۱. وقت شناس باشید!

همیشه و همه جا به یاد داشته باشید که وقت شناس باشید، مخصوصاً هنگام ورود به سفارت، سعی کنید 30 دقیقه قبل در آنجا حضور داشته باشید. گرفتن وقت سفارت از برخی کشورها گاهی چندان آسان نیست که ممکن است با بی احتیاطی و دیر رسیدن آن را از دست بدهید.

۲.  پول نقد همراه داشته باشید

از هزینه های صدور ویزا آگاه باشید و قبل از ورود به سفارت همان مقدار پول نقد به دلار یا یورو همراه داشته باشید.

۳. با لباس رسمی وارد شوید.

با لباس رسمی و مناسب وارد سفارت شوید. ظاهر شما در اولین برخورد می تواند بسیار چشمگیر باشد.

۴. دستگاه های غیر مجاز

از آوردن وسایلی مانند سلاح، مواد محترقه و تیز خودداری کنید. قبل از ورود به سفارت، از لیست اقلام غیر مجاز سفارت مطلع شوید.

چگونه از سفارت کانادا وقت بگیریم؟

برای دریافت انواع ویزا، اولین قدم گرفتن وقت سفارت کانادا برای ارسال مدارک و گرفتن اثر انگشت است؛ طبیعتا چیزی که در لحظه اول به ذهنمان می رسد این است که از طریق سایت به سفارت می رویم یا پیش ثبت نام می کنیم و پس از دریافت وقت در آنجا حاضر می شویم.

 اما باید گفت متاسفانه چند سالی است که سفارت این کشور در تهران تعطیل است و خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد؛ بنابراین برای دریافت ویزای کانادا باید به یکی از دفاتر یا نمایندگی های این کشور در سایر نقاط دنیا مراجعه کرده و مراحل را در آنجا طی کنید.

 برای این کار می توانیم از سایت VFS Global برای گرفتن نوبت استفاده کنیم، برای این کار در سایت ثبت نام کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید؛ سپس سفارت یا دفتری را که قصد بازدید از آن را داریم مشخص کنید و در زمان مقرر در آنجا حاضر شوید.

دریافت وقت سفارت برای کشورهای متنوع:

چگونه از سفارت انگلیس وقت بگیریم؟

خوشبختانه بعد از یک وقفه امکان گرفتن مجدد ویزای انگلیس وجود دارد و می توانید به تنهایی از سفارت انگلیس وقت بگیرید یا به افراد حرفه ای بسپارید. توجه داشته باشید که قبل از گرفتن وقت باید در GOV.UK  ثبت نام کرده باشید و مشخصات خود را وارد کرده باشید.

چگونه از سفارت فرانسه وقت بگیریم؟

اگر یک دهه پیش می خواستید از سفارت فرانسه وقت بگیرید، باید چندین روز به سفارت می رفتید تا در نهایت مصاحبه بگیرید. اما اکنون شرایط تغییر کرده است و با استفاده از اینترنت می توانید بدون معطلی و پرداخت هزینه های اضافی این کار را انجام دهید.

 برای گرفتن وقت سفارت فرانسه، ابتدا باید وارد سایت FRANCE-VISAS شوید و نوع ویزای مورد نیاز خود را بیابید؛ پس از آن وارد قسمت Start your visa application شده و یک حساب کاربری ایجاد کنید، پس از ایجاد حساب کاربری و وارد کردن اطلاعات، باید از طریق وب سایت وی اف اس گلوبال، نوبت بگیرید.

چگونه از سفارت اسپانیا وقت بگیریم؟

همانطور که گفتیم برای ورود به اسپانیا و اخذ ویزای ورود به این کشور ابتدا باید از سفارت اسپانیا وقت بگیرید. در این صورت سفارت اسپانیا زمانی را برای شما اختصاص می دهد و در آن زمان باید به سفارت اسپانیا مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که هرگز بدون تعیین وقت به این سفارت مراجعه نکنید زیرا فقط وقت خود را تلف خواهید کرد. در ضمن، هرگز از طرق غیرعادی، یعنی با تکیه بر صحبت های افراد کلاهبردار، از سفارت اسپانیا وقت بگیرید، زیرا فقط وقت و پول خود را هدر خواهید داد.

فراموش نکنید که هر شغلی روال خاص خود را دارد و هر مکانی قوانین خاص خود را دارد. برای گرفتن وقت باید به سایت این سفارت مراجعه کرده و فرم های لازم را بصورت آنلاین پر کنید.

 اما توصیه می شود برای این کار از افراد متخصص کمک بگیرید، زیرا اگر فقط در چند کلمه در زمینه های این فرم ها اشتباه کنید ممکن است در سفارت دچار مشکل شوید و به احتمال زیاد موفق به اخذ ویزای اسپانیا نشوید.

درصورتی که در دریافت وقت سفارت در هر کدام از موارد ذکر شده با مشکل مواجه بودید، می‌توانید روی مشاوره و همکاری متخصص‌های ویژه سایت ما حساب کنید، شرکت ما در گام به گام دریافت وقت سفارت همراه و یاور شماست.