ویزای استارت آپ کانادا 

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویزای استارت آپ کانادا بت شرایط متنوع بپردازیم. شما می‌توانید از این روش به عنوان یک روش مطمئن بهره برده وهزینه اقامت دائم در کانادا را پرداخت کنید. ویزای استارتاپ یکی از بهترین و جدیدترین روش هایی است که اداره مهاجرت کانادا برای جذب صاحبان مشاغل و حمایت از طرح ها و ایده های جدید برای ایجاد یک شغل مناسب در کشور کانادا ایجاد شده است؛ برای اینکه بدانید ویزای استارت آپی کانادا چیست، چه شرایطی برای دریافت آن باید داشته باشید، مدارک مورد نیاز و هزینه ویزای استارت آپی کانادا، کافیست در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

tripbooking

چگونه بفهمم می توانم برای ویزای استارتاپ اقدام کنم یا خیر؟

برای اینکه شما در این گروه از کارآفرینان قرار بگیرید، کسب و کاری که راه اندازی می کنید باید این شرایط را داشته باشد:

* نوآوری در آن وجود دارد

* می تواند برای کانادایی ها شغل ایجاد کند

* توانایی رقابت در مقیاس جهانی را دارد.

اما علاوه بر مشخصات ایده یا کسب و کارتان، برای درخواست ویزای استارتاپ باید چهار ویژگی کلی و مهم را داشته باشید:

* کسب و کار واجد شرایطی داشته باشید. 

* نامه پشتیبانی از یک سازمان حامی داشته باشید (در زیر توضیح می دهیم) 

* سطح زبان شما قابل قبول است (معادل آیلتس 5) 

* پول کافی برای شروع کسب و کار و پول خود را داشته باشید با این کار می توانید در کانادا زندگی کنید.

ویزای استارت آپ کانادا ​

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

همانطور که قبلا ذکر شد، برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت دائم در کانادا است. در واقع استارت آپ یک کسب و کار جدید است که عموما در حوزه فناوری فعالیت می کند. طی چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا با هدف تشویق صاحبان مشاغل به مهاجرت به این کشور، روش ویزای استارتاپی کانادا را معرفی کرد تا صاحبان ایده ها و خلاقانه اجتماعی بتوانند خودی نشان دهنده و ایجاد کسب و کار کنند.

از کجا باید شروع کنم؟

دولت کانادا سازمان هایی را تعیین کرده است که کارآفرینان مهاجر می توانند برای راه اندازی استارت آپ های خود در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از آنها حمایت کنند. این سازمان ها شامل این سه دسته هستند:

* صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر

* حمایت از سرمایه گذاران

* مراکز رشد

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

* نوشتن ایده و طرح خلاقانه و ارائه ایده مکتوب به یکی از شرکت های معتبر (صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی یا فرشتگان سرمایه گذاری و مرکز رشد استارت آپی)

* تایید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر فهرست شده (تقریبا پس از طی این مراحل و تایید زمانی که ایده مالک پروژه می شود، فرآیند ویزای استارت آپ کانادا شکل می گیرد.) 

*درخواست اقامت دائم کانادا (در صورتی که این مراحل توسط مشاوران مجرب و قابل اعتماد انجام شود، اخذ اقامت حدود 2 سال تا 2 سال و نیم طول می کشد.)

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برای اخذ اقامت استارت کانادا باید شرایط زیر را در نظر بگیرید:

یکی از شرایط لازم داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسه (در تمامی زمینه های نوشتاری، گفتاری و شنیداری) و کسب نمره حداقل معادل CLB 5 می باشد.

در واقع برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا باید در یکی از ۲ آزمون زبان انگلیسی موسسات معتبر (CELPIP G-Test و IELTS) و یا یکی از ۲ آزمون زبان فرانسه (TEF کانادا و TCF کانادا) شرکت کرد. و نتیجه را در فرم درخواست ارسال کنید. البته به این موضوع نیز توجه کنید که اگر شما قادر به جلب حداقل امتیازنباشید، نمی‌توانید در این زمینه به هدف خود برسید.

یکی دیگر از الزامات ویزای استارتاپی کانادا داشتن سرمایه اولیه است زیرا دولت کانادا برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپی کانادا را دارند بودجه مالی در نظر نمی گیرد.

در واقع اگر قصد دریافت ویزای استارت آپ کانادا را دارید، بهتر است حدود سرمایه اولیه (به مدت 6 ماه) برای تامین زندگی خود داشته باشید. (همچنین لازم به ذکر است که میزان این سرمایه بر اساس تعداد اعضای هر خانوار تعیین می شود و هر سال این میزان تغییر می کند).

لازم به ذکر است که هیچگونه نیازی به داشتن سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در کانادا نیست، زیرا ایده خلاقانه و فعالیت مناسب ضامن موفقیت روش مهاجرت با یک استارتاپ است.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کانادا اثبات کسب و کار و جلب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

چگونه می توانیم واجد شرایط ویزای کار استارتاپ کانادا باشیم؟

به عنوان فردی که واجد شرایط دریافت ویزای کار برای برنامه استارتاپ هستید، برای شروع فعالیت در این کشور باید هم شرایط ورود به کانادا و هم شرایط برنامه استارتاپ کانادا را داشته باشید.

در چه صورت اعضای خانواده می توانند در مدت اقامت 6 ماهه با ویزای کار استارتاپ، متقاضی را همراهی کنند؟

دریافت کنندگان اجازه کار استارتاپی که اقامت موقت در کانادا دارند، در صورت درخواست برای مجوز کار و تحصیل، می توانند همسر و فرزندان خود را با خود به کانادا بیاورند.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

چگونه مجوز کار از طریق این ویزا دریافت کنیم؟

وجود یک کسب و کار قابل قبول، دعوت نامه پذیرش از یک سازمان حامی در کانادا، آشنایی با زبان (انگلیسی یا فرانسوی) و پول کافی برای زندگی در این کشور برای مجوز کار تحت برنامه استارت آپ کانادا ضروری است.

البته لازم به ذکر است که صاحب پلن باید در آن دوره شش ماهه تا اخذ اقامت کانادا روی ایده استارتاپی خود تمرکز کند در غیر این صورت اقامت دائم تعلق نمی گیرد.

همچنین سازمان اعلام می کند که در صورت شکست طرح و ایده خطر تشکیل نشدن استارت آپ را می پذیرد و تحت هیچ شرایطی اقامت اخذ شده برای شما و خانواده تان را باطل نمی کند.

چقدر پول برای سرمایه گذاری نیاز دارم؟ 

اگر سرمایه گذاری توسط یکی از صندوق های تامینی انجام شود، آنها باید حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنند. اگر سرمایه گذاری از طریق یکی از سرمایه گذاران پشتیبان انجام شود، باید حداقل 75 هزار دلار سرمایه گذاری کنند. همچنین اگر تحت حمایت یکی از مراکز رشد هستید، نیازی به سرمایه گذاری نیست، اما باید در برنامه مرکز رشد پذیرفته شوید.

شرایط و مراحل اخذ ویزای استارت آپ

این برنامه به افرادی توصیه می شود که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و می خواهند یک استارت آپ و کسب و کار جدید راه اندازی کنند که می‌تواند به صورت گسترده و جهانی افزایش یابد. راه اندازی کسب و کار در کشوری که سابقه و تجربه ندارید غیرممکن به نظر می رسد، اما بهتر است بدانید که کانادا تمام ریسک ها و مشکلات کار این کارآفرینان را در نظر می گیرد و در صورت عدم موفقیت در آن استارت آپ ، اقامت شما را باطل نمی کند و می توانید در زمینه دیگری کار کنید.

برای دریافت این ویزا شرایط جزئی چیست؟

1- راه اندازی کسب و کار در کانادا که حداقل 10 درصد از سهام آن را در اختیار دارد.

تمامی بنیانگذاران آن کسب و کار باید حداقل 50 درصد از سهام آن را داشته باشند و همچنین حداکثر پنج نفر می توانند برای شروع کسب و کار درخواست ویزا دهند.

2- دریافت نامه پشتیبانی از یکی از سازمان های پذیرفته شده در برنامه ویزای استارتاپی کانادا.

3- داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی) معادل آیلتس 5

4- داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (12669 دلار کانادا برای یک نفر – 19390 دلار کانادا برای 3 نفر)

به عبارت دیگر، اخذ ویزای استارتاپ کانادا شامل دو بخش است:

1- دریافت نامه پشتیبانی از موسسات پذیرفته شده در برنامه ویزای استارت آپ

2- درخواست اقامت به منظور راه اندازی استارت آپ در کانادا

در ویزای استارتاپ کانادا می توانید اقامت دائم خود و اعضای خانواده خود را به طور همزمان دریافت کنید و این اقامت مشروط به موفقیت ایده کسب و کار نیست.

سازمان های کانادایی حامی استارت آپ‌ها

برنامه استارتاپ کانادا دعوت از کارآفرینان برای راه اندازی یک کسب و کار حرفه ای و کاربردی در این کشور است. اگر متقاضی بتواند دولت کانادا را متقاعد کند که کسب و کار مورد نظر حداقل شرایط را دارد و همچنین می تواند این تجارت را در سطح جهانی گسترش دهد، می تواند این مجوز را دریافت کرده و شروع به کار کند.

بررسی همتا به چه معناست؟

دولت کانادا ممکن است در طول بررسی پرونده شما و توانایی ها یا تعهداتی که سازمان پشتیبانی مربوطه در زمینه کسب و کار انجام داده است، از صاحبان صنعت یا کسانی که در زمینه کسب و کار شما اعتماد دارد، مشاوره بگیرد.

هدف از این کار این است که اطمینان حاصل شود که فعالیت های شما و سازمان حامی با استانداردهای کانادا در تضاد نیست و هیچ تقلب یا سوء استفاده ای صورت نمی گیرد. اگر مورد شما نیاز به بررسی همکار دارد:

به متقاضی اعلام می شود که پرونده وی برای بررسی توسط همکاران ارسال شده است. انجمن مرتبط با صنعت یا زمینه کاری شما، تیمی از متخصصان را برای بررسی جمع آوری می کند. هویت اعضای تیم کارشناسان به شما و سازمان حامی فاش نخواهد شد.

درصورتی که با هرگونه مشکل در فرآیند دریافت ویزای استارت آپ روبرو هستید یا نمی‌دانید چگونه شروع به اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنم از مشاوره تیم تخصصی شرکت ما بهره ببرید. تیم پشتیبانی ما به صورت ۲۴ ساعت در خدمت شما عزیزان برای همیاری و پاسخگویی حضور دارد.