ویزای استرالیا

ویزای استرالیا یکی از مدارک ضروری برای مهاجرت توریستی، مهاجرت دائم، تحصیلی و… به استرالیا است؛ اگر شما نیز قصد دریافت ویزای استرالیا و در نهایت مهاجرت به استرالیا را دارید، باید اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه داشته باشید، به همین دلیل توصیه می‌کنم در ادامه این متن تمامی اطلاعات لازم در مورد انواع ویزای استرالیا را دریافت کنید، افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند و این تصمیم می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ اما جدا از هر دلیلی برای مهاجرت باید اطلاعات کاملی از شرایط و ویژگی های کشور مقصد خود داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

سابقه سفر فوری

ایجاد سابقه سفر عالی برای اخذ ویزای آمریکا، انگلیس و کانادا

قابل انجام در تهران

داشتن سفارت و دفتر VFS در تهران

ارزیابی سریع

رسیدگی به درخواست‌های ویزا در حداکثر 37 روز کاری

  فهرست مطالب

  شرایط عمومی اخذ ویزای استرالیا

  شرایط ویزای استرالیا و مهاجرت به این کشور با توجه به محدوده سنی افراد، سطح تحصیلات، سابقه کار، میزان سرمایه، توانایی مالی و مواردی از این دست متفاوت است. علاوه بر این، دولت استرالیا شرایط و ضوابط منحصر به فردی را برای صدور هر یک از انواع ویزا اعمال کرده است که متقاضیان با توجه به انتخاب خود ملزم به رعایت آنها خواهند بود.

  جالب است بدانید که در بسیاری از موارد متقاضیان واجد شرایط اخذ چندین نوع ویزا در این کشور هستند، به همین دلیل است که اهمیت آگاهی از به روزترین قوانین تدوین شده بسیار مهم است.

  اخذ ویزای استرالیا

  مراحل کلی اخذ ویزای استرالیا

  داوطلبان می توانند برای دریافت ویزای استرالیا به صورت آنلاین اقدام کنند و یا مدارک خود را مستقیماً به سفارت این کشور ارسال کنند. اما به دلیل دسترسی بیشتر، امکان ذخیره تمامی داده ها و تسهیل در روند بررسی، استفاده از روش آنلاین رواج بیشتری یافته است.مراحل کلی اخذ انواع ویزای استرالیا به شرح زیر است:

  ایجاد یک حساب آنلاین:

  اولین قدم برای دریافت ویزای این کشور، افتتاح یک حساب آنلاین در وب سایت رسمی امور داخلی استرالیا است؛ این فرآیند به صورت رایگان انجام می شود و تنها لازم است متقاضیان پس از تعیین رمز، اطلاعات مورد نظر خود را تکمیل و حساب کاربری خود را تایید کنند.

  انتخاب نوع ویزا:

   مهاجران با توجه به اهداف، ترجیحات و علایق شخصی خود گزینه های مختلفی برای انتخاب دارند، در این مرحله لازم است نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست دریافت آن را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهید.

  تکمیل فرم درخواست ویزا:

  برای هر نوع ویزا در استرالیا فرم درخواست متفاوتی وجود دارد، متقاضیان می توانند پس از انتخاب نوع ویزای مورد نظر خود فرم مخصوص را تکمیل کنند. به طور کلی لازم است اطلاعات شخصی، قصد متقاضی برای مهاجرت به این کشور و مدت اقامت وی ​​در این فرم توضیح داده شود. علاوه بر این، متقاضیان باید یک فرم درخواست جداگانه برای هر یک از اعضای خانواده و دوستان خود ارسال کنند.

  پیوست مدارک مورد نیاز:

  در مرحله بعد داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را به صورت اسکن رنگی به فرم درخواست ویزای خود پیوست کنند. ناگفته نماند که قسمت جداگانه ای برای پیوست تصاویر وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق آن عکس پاسپورت خود را آپلود و ضمیمه کنند.

  پرداخت هزینه ویزا:

  همانند مدارک مورد نیاز و شرایط اعمال شده، هزینه ویزای استرالیا نیز در هر یک از انواع آن متفاوت است. متقاضیان باید قبل از ارسال فرم درخواست و مدارک خود، هزینه مربوطه را پرداخت کنند، در غیر این صورت پرونده آنها بررسی نمی شود.

  ارسال درخواست:

  پس از انجام کلیه موارد ذکر شده، داوطلبان می توانند فرم درخواست خود را ارسال کنند. برنامه آنلاین به مهاجران اجازه می دهد تا اطلاعات به روز شده خود را ویرایش کنند یا به مقامات مهاجرت استرالیا اطلاع دهند.

  انواع ویزای استرالیا

  انواع ویزای استرالیا

  به طور کلی انواع ویزای استرالیا به دو دسته اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می شوند که متقاضیان می توانند با توجه به هدف خود از مهاجرت به این کشور انتخاب کنندکه در ادامه به معرفی و شرح مختصری از آنها می پردازیم.

  ویزای سرمایه گذاری استرالیا

  اقتصاد رو به رشد استرالیا، صنایع پویا و روابط تجاری قوی با سایر کشورهای جهان، آن را به مقصدی جذاب و کم ریسک برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است. دولت این کشور برای مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در جهت رشد و توسعه اقتصاد خود را دارند تدابیر ویژه ای ترتیب داده است. انواع ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا عبارتند از:

  • ویزای دائمی نوآوری و سرمایه گذاری تجاری
  • ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری تجاری
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای کارآفرینی استرالیا
  • ویزای کارآفرینی

  ویزای کار استرالیا

  استرالیا کشوری زیباست که با داشتن نرخ اشتغال و درآمد سرانه بالا یکی از بهترین مقاصد کاری برای مهاجران بین المللی محسوب می شود. دولت این کشور سیاست های نوآورانه ای را برای جذب نیروی کار ماهر و متخصص از سراسر جهان سازماندهی کرده است، به طوری که با تعیین لیست مشاغل مورد نیاز و ارائه انواع ویزای کار اقامت دائم و موقت شرایط مهاجرتی متقاضیان را تسهیل می کند.

  ویزای کار اقامت موقت

  ویزای کار موقت به متقاضیان اجازه می دهد تا برای مدت زمان مشخصی در استرالیا بمانند و کار کنند. همچنین ممکن است شرایطی در ویزای این افراد در نظر گرفته شود که تنها به آنها اجازه می دهد با یک کارفرما یا منطقه خاص کار کنند. برخی از انواع زیر کلاس های اقامت موقت عبارتند از:

  • ویزای کار موقت برای متخصصان
  • اقامت موقت برای فارغ التحصیلان برخی از دانشگاه ها
  • ویزای ماهر اقامت موقت
  • ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت و اسپانسر خانواده
  • ویزای کارفرما با حمایت از نیروی کار ماهر منطقه ای

  ویزای کار برای اقامت دائم

  صدور انواع ویزای اقامت دائم استرالیا با توجه به معیارهایی مانند محدوده سنی، سابقه کاری، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی و مواردی از این دست انجام می شود. هر یک از ویزای استرالیا برای کار این کشور شرایط منحصر به فرد خود را دارد که شامل انواع زیر می شود:

  • ویزای اقامت دائم با اسپانسر کار استرالیا
  • ویزای اقامت دائم با پشتیبانی کارفرما در مناطق کم جمعیت
  • ویزای مهارتی استرالیا به طور مستقل
  • ویزای مهارتی استرالیا با حمایت دولتی

  ویزای تحصیلی استرالیا

  استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان در جهان است، موسسات آموزش عالی این کشور در بین لیست برترین دانشگاه های بین المللی جایگاه ویژه ای دارند.علاوه بر کیفیت بالای تدریس و سطح علمی اساتید، مواردی مانند فرهنگ پذیرش مهاجر، فرصت های شغلی مناسب برای دانشجویان و سطح رفاه استرالیا نیز در شهرت علمی بی نظیر این کشور نقش بسزایی دارد.

  ویزای تحصیلی استرالیا

  ویزای توریستی استرالیا

  استرالیا را در سال‌های اخیر می‌توان به عنوان یکی از بهترین کشورهای توریستی معرفی کرد. از این رو دولت این کشور برنامه های بی نظیری را برای پذیرایی از گردشگران از سراسر جهان ترتیب داده است، اخذ ویزای توریستی به متقاضیان این امکان را می دهد که برای تفریح ​​یا اهداف تجاری خود به این کشور سفر کنند.

  ریجکت شدن ویزای استرالیا

  دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای استرالیا

  دلایل اصلی که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای استرالیا شود به شرح زیر است:

  ارسال اطلاعات متناقض به اداره مهاجرت استرالیا:

  دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای استرالیا ارسال اطلاعات متناقض و اشتباه به اشکال مختلف می باشد. مثلا در وارد کردن تاریخ، سوابق تحصیلی یا کاری، اطلاعات ازدواج و خانواده و … توجه داشته باشید که ارسال اطلاعات اشتباه تقلب محسوب می شود .

  ارسال مدارک نادرست یا ناقص:

   در صورت ارسال مدارک نادرست (که با ارسال اطلاعات متناقض متفاوت است)، ممکن است از شما خواسته شود که مدارک اضافی را ارسال کنید. بنابراین مطمئن شوید که تمام مدارک کامل و دقیق باشند، همچنین توجه داشته باشید که ارسال مدارک ناقص نیز می تواند باعث ریجکت شدن ویزای شما شود.

  سابقه بد و عدم افشای آن:

  داشتن سابقه بد و عدم افشای آن یکی از دلایلی است که باعث ریجکت شدن ویزای استرالیا می شود و متأسفانه برخی افراد به دلیل گذشت سال ها و یا بی اطلاعی خانواده و همسرشان از این موضوع بی اطلاع هستند. در این مورد، دولت استرالیا به شدت بر صداقت تاکید دارد و بهتر است هر آنچه در سوابق خود دارید ارائه دهید.

  تست پزشکی منفی:

   منفی بودن تست پزشکی نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای استرالیا به خصوص برای ویزای توریستی است.

  دریافت ویزای استرالیا چقدر طول می کشد؟

  مدت زمان لازم برای دریافت ویزای استرالیا یکی از رایج ترین سوالاتی است که وجود دارد، توجه داشته باشید که این زمان به دلایل مختلفی مانند نوع ویزا، کامل یا ناقص بودن اطلاعاتی که ارسال می کنید و … بستگی دارد اما در صفحه مخصوص اطلاعات موجود در سایت‌های گردشگری هر نوع ویزای استرالیا، مدت زمان دریافت این ویزاها و شرایطی که تاثیر این زمان به طور کامل شرح داده شده است.

  مدت زمان ویزای استرالیا

  سوالات متداول در مورد ویزای استرالیا

  آیا ویزای تحصیلی استرالیا منجر به اقامت دائم می‌شود؟

  اگر بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل در استرالیا شوید، این روند در نهایت به اخذ اقامت دائم استرالیا منجر می‌شود.

  آیا اجازه کار با ویزای توریستی استرالیا را دارید؟

  ویزای توریستی در سراسر جهان از جمله استرالیا منجر به اخذ مجوز کار نمی‌شود.

  آیا سرمایه گذاری در بدو ورود برای دریافت ویزای استرالیا برای مقاصد سرمایه گذاری ضروری است؟

  خیر، در اکثر روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا شما پس از ورود به این کشور و بررسی شرایط، مبلغ مورد نظر را سرمایه گذاری می‌کنید.

  آیا به والدین دانش‌آموزانی که در استرالیا تحصیل می‌کنند ویزا داده می‌شود؟

  بله، استرالیا یکی از معدود کشورهایی است که ویزای قیم را به این والدین می‌دهد.