ویزای تحصیلی کانادا

بر کسی پوشیده نیست که کانادا کشوری مهاجرپذیر است و بر خلاف دیگر کشورهای انگلیسی زبان دنیا، آغوشش به روی مهاجران خارجی باز است. برای این منظور برنامه های مهاجرتی زیادی برای جذب مهاجر طراحی شده است که یکی از این برنامه ها ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

هر ساله هزاران دانش آموز از سراسر جهان به امید بهره مندی از امکانات آموزشی پیشرفته کانادا و ساختن آینده ای روشن برای خود به این کشور می روند و آن را مقصدی امن برای مهاجرت خود می دانند زیرا از سخاوتمندی های این کشور آگاهی دارند.

در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های اصلی و پرطرفدار مهاجرت به این کشور بوده است و در سال 2023 برای بیش از نیم میلیون دانشجوی جدید ویزای تحصیلی صادر می شود؟ خبر جالب و خوشحال کننده ای که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز شما در مورد ویزای تحصیلی کانادا را گردآوری کرده ایم تا بتوانید به درستی برای مهاجرت تحصیلی خود به این کشور برنامه ریزی کنید.

فهرست مطالب

tripbooking

انواع ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

ویزای تحصیلی کانادا به دو دسته ویزای دانشجویی و ویزای دانشجویی تقسیم می شود:

ویزای تحصیلی کالج‌ها :

این نوع ویزا برای متقاضیان بالای 18 سال که قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا را دارند صادر می شود. ویزای تحصیلی: این نوع ویزا برای متقاضیان زیر 18 سال که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند صادر می شود.

روال هر دوی این ویزاها یکسان است اما شرایط و مدارک مورد نیاز برای آنها تا حدودی متفاوت است که در مقاله زیر به توضیح آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید، اگر بالای 18 سال سن داشته باشید و برای ویزای دانشجویی اقدام می کنید یا فرزند زیر 18 سال دارید که هدفش تحصیل در مدارس کانادا است، باید شرایط زیر را داشته باشید تا اداره مهاجرت کانادا برای شما ویزا صادر کند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

 • شما باید در یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر کانادا با شماره DLI پذیرفته شوید.
 • شما باید وضعیت مالی خوبی داشته باشید و بتوانید حداقل یک سال شهریه و هزینه های زندگی را بپردازید و آن را به عنوان حمایت مالی به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.
 • افسر اداره مهاجرت را متقاعد کنید که تحصیل در رشته مورد علاقه در کانادا مزایا و اثرات مثبت زیادی در آینده شما دارد تا در کشور خود نتوانید به آن اهداف دست پیدا کنید.
 • افسر مهاجرت کانادا را متقاعد کنید که اقامت شما در کانادا موقتی خواهد بود و پس از اتمام تحصیل این کشور را ترک خواهید کرد.
 • از نظر جسمی سالم باشید؛ سابقه بدی نداری

برای اینکه فرزند شما ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کند، علاوه بر موارد فوق، باید شرایط دیگری نیز داشته باشد:

در یکی از مدارس معتبر کانادا در مقطع ابتدایی یا دبیرستان پذیرفته شده است. اگر فرزند شما 10 سال یا کمتر است، یکی از والدین یا قیم قانونی او باید در طول تحصیل در کانادا او را همراهی کند. اگر فرزند شما بیش از 10 سال سن دارد، اگر والدین شما را همراهی نمی کنند، باید شخصی را به عنوان سرپرست فرزند خود در کانادا معرفی کنید.

در قسمت های بعدی مقاله بیشتر در مورد ویزای تحصیلی کانادا صحبت خواهیم کرد.

از آنجایی که تای و افسر نقش مهمی در صدور ویزای تحصیلی کانادا دارند، در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد:

تای چیست؟

تای به معنای گره در مهاجرت است، پیوندهای شما با کشورتان پیوند نامیده می شود. مثلاً اگر بگوییم روابط شما با ایران ضعیف است، به این معناست که پس از خروج از کشور پیوند محکمی برای بازگشت به ایران ندارید.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

سن یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. باید بین سن و سطح تحصیلات مورد قبول رابطه منطقی وجود داشته باشد. هرچه تطابق بین سن و سطح تحصیلی بیشتر باشد، شانس دریافت ویزا بیشتر است، اما هر چه سن بالاتر از سطح تحصیلات باشد، شانس دریافت ویزا کمتر می شود.

به عنوان مثال، فردی 25 ساله که در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده و برای ویزا اقدام می کند، نسبت به فرد 45 ساله ای که در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شده است، شانس بیشتری برای ویزا گرفتن دارد.

انواع ویزا تحصیلی کانادا

چگونه می توانم شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا افزایش دهم؟

با در نظر گرفتن 6 استراتژی زیر، می توانید شانس خود را برای ویزای تحصیلی کانادا افزایش دهید:

 1. مشخص کنید که پس از فارغ التحصیلی کانادا را ترک خواهید کرد

برای این منظور باید در برنامه کارشناسی ارشد خود علاوه بر بیان اهداف تحصیلی 3 مورد اصلی را ذکر کنید:

 • توضیح دهید که تحصیل در کانادا چگونه آینده شغلی و حرفه ای شما را تحت تاثیر قرار می دهد و چگونه از مهارت های کسب شده پس از بازگشت به کشور خود استفاده خواهید کرد.
 • وابستگی های شغلی خود را ذکر کنید، که بعد از بازگشت از کانادا شغلی در انتظار شماست که به مهارت های تخصصی نیاز دارد و مهارت هایی که در کانادا کسب کرده اید برای موفقیت در آن شغل ضروری است.
 • وابستگی های عاطفی، مالی و اجتماعی در کشور خود را ذکر کنید. اینکه اعضای خانواده منتظر بازگشت شما هستند و زندگی بدون آنها سخت می شود و شما دارایی و ارث دارید که برای رسیدگی به آنها باید در کشور خود حضور داشته باشید.
 • نشان دهید که پول کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا دارید

در مورد بخش مالی درخواست ویزای خود، باید 3 مورد زیر را به درستی وارد کنید:

 • مبلغ شهریه سال اول و هزینه زندگی سال اول را در نامه بانکی ارسال کنید. معمولاً ارائه پول بیشتر شانس ویزا را افزایش می دهد.
 • بهتر است 4 تا 6 ماه پول خود را در بانک نگه دارید و گردش حساب را فراهم کنید.
 • حامی مالی شما باید یکی از بستگان نزدیک شما باشد، مانند والدین، خواهران، برادران و همسران.
 • هر چه نسبت خویشاوندی اسپانسر نزدیکتر باشد، شانس گرفتن ویزا بهتر و افزایش می یابد.
 • باید نسبت معقولی بین سطح تحصیلات و سن وجود داشته باشد.

نکات طلایی اقدام ویزای تحصیلی کانادا

 • بیش از 25 سال سن داشته باشید و برای مدرک کالج یا لیسانس اقدام کنید.
 • بیش از 35 سال سن داشته باشید و برای مدرک کارشناسی ارشد اقدام کنید.

شاید الان بگویید افرادی را می شناسید که با همین شرایط ویزا گرفته اند! بله این امکان وجود دارد اما در کل احتمال چنین مواردی کمتر است. افسر اداره مهاجرت کانادا مستقیماً به فاکتور سن و ارتباط آن با سطح تحصیلی اشاره نمی کند، اما تجربه نشان داده است که در مواردی که سن فرد با سطح تحصیلی مورد قبول مطابقت داشته باشد شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارد.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی به انتخاب رشته دقت کنید

 رشته تحصیلی پذیرفته شده باید مرتبط با رشته قبلی باشد، اگر واجد شرایط پذیرش در رشته ای مرتبط با مدرک قبلی خود هستید، شک نکنید و حتما در رشته مربوطه پذیرش بگیرید که شانس گرفتن ویزا را افزایش می دهد. اداره مهاجرت کانادا در این مورد سخت گیر است و معمولا مواردی را که ارتباط مشخص و هدفمندی بین رشته مورد قبول و رشته قبلی وجود ندارد را رد می کند.

اما اگر امکان پذیرش در رشته مرتبط را ندارید و باید برای رشته های بین رشته ای مانند مدیریت، رهبری یا بازرگانی اقدام کنید، لازم است ارتباط بین رشته ها و هدف از تحصیل آن را به طور واضح توضیح دهید.

 پذیرش تحصیلی بدون قید و شرط زبان

اگرچه بحث نمره زبان در سطح پذیرش تحصیلی مطرح است و ارائه نمره زبان به اداره مهاجرت کانادا یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای ایرانیان نیست، اما تجربه نشان داده است که مهاجرت به کانادا بخش حساس است و سختگیرتر است. بنابراین برای افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا پذیرش مستقیم و بدون قید و شرط بگیرید.

ضمنا ارائه نمره زبان بالا از نظر روانشناسی می تواند تاثیر مثبتی در تصمیم گیری افسر داشته باشد زیرا نشان می دهد از نظر زبان مشکلی نخواهید داشت.

شهریه یک سال تحصیل در کانادا را از قبل پرداخت کنید

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا قانون مدونی که مستلزم پرداخت شهریه یک سال تحصیلی باشد وجود ندارد و الزامی هم نیست. اما در برخی موارد افسر مهاجرت از متقاضیان می خواهد که یک سال شهریه دانشگاه را پرداخت کنند، این امر بر تصمیم افسر مهاجرت تاثیر مثبت دارد و هدف متقاضی را برای تحصیل در کانادا به صورت جدی تری نشان می دهد.

توانایی مالی

برای ویزای تحصیلی کانادا باید حداقل یک سال هزینه تحصیل و یک سال هزینه زندگی در کانادا ارائه دهید که برای سال 2022 به طور متوسط ​​بین 25 تا 45 هزار دلار کانادا است. در قسمت بعدی مقاله اطلاعات کامل تری در مورد منابع مالی ارائه خواهیم داد.

توان مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در پاسخ به این سوال، توضیح می دهیم که طبق قانون اداره مهاجرت کانادا، شما باید توانایی پشتیبانی حداقل یک سال تحصیل و یک سال هزینه زندگی در کانادا را داشته باشید که بین 25 تا 45 هزار دلار است. به طور متوسط. طبیعتا اگر متاهل هستید باید هزینه یک سال همراهان را هم محاسبه کنید.

اگر شما نیز مانند بسیاری از دانشجوهای دیگر قصد دریافت ویزای تحصیلی دارید، اما نمی‌دانید چگونه اقدام کنید یا با ممنوعیت های متنوع روبرو هستید، شرکت ما با تیم متخصص‌ها و وکلای حرفه‌ای در این راه همراه شماست، تنها کافی است با تیم پشتیبانی ما از طریق شماره تماس موجود در سایت ارتباط برقرار کنید.