ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی

اگر به دنبال مهاجرت به یک کشور خارجی مناسب هستید و با کسب درآمد دلاری و ارزی، مدت زیادی در آن کشور زندگی می کنید، می‌توانید برای خود از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده کنید؛ اما برای این کار بهتر است به فکر آشنایی کامل با اطلاعاتی مانند پیشنهاد شغلی چیست، چگونه می توان یک پیشنهاد شغلی دریافت کرد و شامل چه شرایطی است، باشید.

فهرست مطالب

tripbooking

 ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی چیست؟

در پاسخ به این سوال پرمخاطب که پیشنهاد شغلی چیست، باید بگوییم که به دعوتنامه ای که توسط شرکت یا کارفرمای خارجی صادر می شود، پیشنهاد شغلی می گویند.به طور کلی و کلی قوانین اداره امور شهروندی اکثر کشورهای خارجی ایجاب می کند که نیروی کار خارجی قبل از ورود و کار در محل مورد نظر، دعوت نامه کاری معتبر و البته ویزای کار طولانی مدت از کنسولگری داشته باشند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که اخذ دعوتنامه کاری از پیش نیازهای درخواست ویزای کار است و نمی توانید قبل از هماهنگی با شرکت خارجی و اطمینان از نیاز به نیروی کار خارجی برای ویزای کار اقدام کنید.در واقع همانطور که برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه وجود دارد، ویزای کار برای کشورهای خارجی نیز شرایط مشابهی دارد.

اکنون که به موضوع پیشنهاد شغلی چیست، نوبت به مرحله بعدی می رسد، نحوه دریافت پیشنهاد شغلی. چیزی که بسیاری از افراد با روند آن آشنایی ندارند و در این مسیر با مشکلات زیادی روبرو هستند.

چگونه جاب آفریا پیشنهاد شغلی دریافت کنیم؟

بهتر است بدانید پس از سوال رایج و بحث برانگیز ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی چیست، بسیاری از افراد درگیر این سوال هستند که چگونه می توان به پیشنهاد شغلی دست یافت؟

در یکی از این موارد متقاضی باید مقصد مهاجرت خود را بسیار دقیق مشخص کند و با مراجعه به سایت های کاریابی معتبر در کشور مورد نظر، به دنبال موقعیت های کاری مناسب بین المللی باشد.

بهتر است بدانید که اولویت جذب نیروی کار در اکثر کشورهای خارجی با افراد بومی آن کشور یا افراد دارای کارت و کشورهای اطراف است و تنها در صورت کمبود نیروی کار در یک موقعیت شغلی امکان جذب نیروی کار خارجی وجود دارد.

مدارکی که با توجه به زمینه کاری وشغل برای شرکت باید ارسال کرد

  • کپی پاسپورت معتبر
  • رزومه و سوابق کاری
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • ترجمه گواهی تحصیلی و گواهی مهارت
  • سوابق بیمه مربوط به حوزه کاری.

بهتر است به این نکته توجه کنید که اگر شغل شما در زمره مشاغل تخصصی قرار می گیرد، داشتن مدرک زبان و توانایی انجام مصاحبه در اکثر موارد برای شما الزامی خواهد بود،اما اگر به دنبال کار در مشاغل ابتدایی و در واقع دولتی در خارج از کشور هستید معمولا سختگیری زیادی برای داشتن مهارت زبانی وجود ندارد و داشتن مدارک دیگر در اکثر موارد کفایت می کند.

روش های دریافت ویزای جاب آفریا پیشنهاد شغلی کانادا برای مهاجرت کاری و اقامت دائم

روش ها و برنامه های مختلفی برای دریافت پیشنهاد شغلی کانادایی وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا از طریق کار می شود. هر متقاضی با توجه به شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب کرده و طبق همان برنامه پیش می رود.

برنامه ای برای اثبات تجربه کاری کانادا (کلاس تجربه کانادا)

برنامه تجربه کاری کانادا یا CEC یک برنامه مهاجرتی برای افراد حرفه ای و ماهری است که سابقه کار کانادایی دارند و به فکر اخذ اقامت دائم در این کشور هستند. این برنامه مهاجرتی در واقع برای کارگران و فارغ التحصیلان خارجی که دارای تجربه کاری در این کشور هستند، ایجاد شده است.

پناهندگان و افرادی که بدون مجوز یا بدون مجوز اقامت موقت دارای سابقه کار در کانادا هستند، واجد شرایط این برنامه مهاجرتی نخواهند بود.

کلاس کارگر ماهر کانادا (برنامه کارگران ماهر فدرال)

یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی برای دریافت ویزای جاب آفریا پیشنهاد شغلی کانادا، Skilled Worker Program است که با نام FSWP نیز شناخته می شود. متقاضیان کلاس کارگر ماهر فدرال باید نامه درخواست خود را برای یکی از مشاغل فهرست شده در اسکیل ورکر کانادا ارسال کنند.

مشخصات داوطلبان تحت شرایطی رتبه بندی می شود و داوطلبانی که بالاترین رتبه را کسب می کنند برای اقامت دائم در این کشور در نظر گرفته می شوند. کارگران ماهر فدرال کسانی هستند که دارای تحصیلات عالی و تجربه کاری هستند و به زبان انگلیسی مسلط هستند.

برنامه تجارت ماهر فدرال

این برنامه یک مسیر مهاجرت و اشتغال از طریق سیستم رتبه بندی اکسپرس اینتری کانادا است که از مهاجرت و اقامت دائم کارگران ماهر و حرفه ای بین المللی استقبال می کند. افرادی که در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا تخصص دارند و حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط دارند می توانند با استفاده از این برنامه اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

برنامه های استانی کانادا (PNP)

متقاضیان می توانند با توجه به نیازهای اقتصادی خاص هر منطقه از طریق برنامه انتخاب استانی برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا اقدام کنند. در حال حاضر 11 استان در کانادا برنامه PNP را به مهاجران بین المللی ارائه می دهند. این فهرست شامل استان ها و مناطق زیر است:

آلبرتا، منیتوبا، برانسویک، انتاریو، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان، نیوآرک، مناطق شمال غربی، نوناووت

قابل ذکر است که کانادا از مهاجرت و اقامت دائم کارگران ماهر و با تجربه استقبال می کند، برنامه مهاجرت PNP به دولت های استانی و منطقه ای کشور اجازه می دهد تا درخواست های اقامت دائم مهاجران کاری را بر اساس نیازهای اقتصادی خود بپذیرند؛ همچنین هر استان کانادا شرایط و روش های خاص خود را برای انتخاب نامزدها دارد.

LMIA; گواهی اشتغال به کار از کانادا

وزارت اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا سالانه فهرستی از کارفرمایان واجد شرایط و LMIA مثبت (ارزیابی تأثیر بازار کار) را منتشر می کند. اگر شرکتی هرگز برای ارزیابی تاثیر بازار کار درخواست نکرده باشد، در این لیست قرار نخواهد گرفت. استخدام کارگران خارجی یک مسئولیت سنگین و پرخطر برای کارفرمایان کانادایی است.

به همین دلیل، آنها برای استخدام نیروی کار ماهر از کشورهای دیگر به گواهی LMIA نیاز دارند. پس از دریافت تاییدیه کار از کانادا، می توانند پیشنهاد شغلی خود را به صورت کتبی به متقاضیان خارجی ارسال کنند. اگر کارفرما واجد شرایط استخدام کارگر خارجی نباشد، LMIA مثبت دریافت نخواهد کرد.

مدارک پیشنهاد شغلی؛ چه ویژگی هایی برای مهاجرت کاری لازم است؟

استان ها و مناطق کانادا مشاغل مورد نیاز خود را از طریق لیست سالانه اعلام می کنند. شغل و تخصص متقاضیان باید در این لیست باشد. سایر مدارکی که برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا باید ارائه دهید به شرح زیر است.

_ رزومه و نامه پوششی

_نمونه کارها

_ توصیه نامه از کارفرمایان قبلی

_سوابق تحصیلی

_ مدرک زبان

 _گواهی تمکن مالی

_ ارزیابی پزشکی و سلامت

رزومه و سابقه کاری مرتبط

یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا در سال 2022 داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته و تخصص مورد نیاز است که می تواند پاره وقت یا تمام وقت باشد. برای دریافت این ویزا حداقل 2 سال سابقه کاری لازم است. واضح است که هر چه سابقه کار متقاضی بیشتر باشد، احتمال دریافت پیشنهاد شغلی کانادا بیشتر است.

تسلط به یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسوی)

داوطلبان باید مهارت خود را در یک یا هر دو زبان رسمی کانادا با آزمون های معتبر (آیلتس، تافل) ثابت کنند. شایان ذکر است که نمره آیلتس برای پیشنهادهای شغلی کانادا برای هر شغل متفاوت است. حتی برای برخی از آنها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

مدارک تحصیلی معتبر

یکی دیگر از الزامات مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی، ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با شغل و تخصص مورد درخواست متقاضیان می باشد. شرایط و سطح تحصیلی هر شغل متفاوت است. هر چه این سطح بالاتر باشد، احتمال دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کانادا و اخذ اقامت دائم در این کشور بیشتر می شود.

مراحل ویزای  جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا

برای کسب اطلاع از شرایط بازار کار و حرفه مورد نظر در کانادا، هر یک از دسته های شغلی و شرایط لازم برای هر کدام در سیستم طبقه بندی ملی (NOC) این کشور معرفی شده است. متقاضیان ویزای جاب آفر پیشنهاد شغلی در کانادا ابتدا باید به این سامانه مراجعه کرده و وضعیت حرفه مورد نظر خود را ارزیابی کنند. در این سامانه وظایف کارکنان هر رشته به تفصیل شرح داده شده و حداقل الزامات آنها نیز ذکر شده است.

یک کارفرمای کانادایی پیدا کنید

یکی دیگر از مراحل اولیه برای دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، یافتن کارفرمای واجد شرایطی است که LMIA مثبت داشته باشد. برای بسیاری از مهاجران بین المللی، نحوه دریافت پیشنهاد شغلی کانادایی از کارفرمایان در این کشور فرآیندی پیچیده و گیج کننده است. به طور کلی، برخی از روش های یافتن کارفرمای واجد شرایط عبارتند از:

ارسال درخواست برای ویزای جاب آفر یا موقعیت شغلی مورد نظر و مصاحبه با کارفرما

متقاضیان باید فرم درخواست خود را تکمیل و به همراه کلیه مدارک لازم برای کارفرمای مورد نظر ارسال کنند. کارفرمایان ممکن است با آنها تماس بگیرند و برای مصاحبه برنامه ریزی کنند. داوطلبان باید بتوانند توانایی ها و دانش خود را ثابت کنند و کارفرما را تحت تاثیر قرار دهند.

مصاحبه ها معمولا به صورت آنلاین انجام می شود. پس از گذشت چند روز از مصاحبه، نتیجه نهایی درخواست ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای آنها ارسال می شود.

 اگر شما نیز قصد دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی را دارید می‌توانید از مشاوره شرکت ما بهره ببرید، شرکت ما بزرگترین و ماهرترین تیم مهاجرتی در ایران را برای انجام کوچک‌ترین کارها در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.